KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15154307
nr 1515 4307
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Skärgårdsklippor. Signerad, daterad 86. Olja på duk, 60x90 cm, yttermått inklusive ram: 67x97 cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 16 januari 2023
kl 20:15:47
14/1 20:04:44